Innowacja to umiejętność sięgania w przeszłość i przywracania tego co dobre

Firma TWÓR od samego początku swojej działalności związana była z myślą techniczną, a w szczególności kreślarską. W 1927 roku Aleksander Mierzejewski powołał do życia Wytwórnię szablonów i przyborów kreślarskich TWÓR, której celem było umożliwienie swoim klientom w pełni profesjonalnego, eleganckiego, a co najważniejsze czytelnego i szybkiego rysowania i opisywania dokumentacji technicznych i afiszów.

Historia od 1927 roku

Poznaj naszą historię oraz drogę wypracowanej jakości

Zobacz

Skontaktuj się z nami

Kompleksowa i rzetelna realizacja projektów instalacji sanitarnych

Zobacz

Historia od 1927 roku

Firma TWÓR od samego początku swojej działalności związana była z myślą techniczną, a w szczególności kreślarską. W 1927 roku Aleksander Mierzejewski powołał do życia Wytwórnię szablonów i przyborów kreślarskich TWÓR, której celem było umożliwienie swoim klientom w pełni profesjonalnego, eleganckiego, a co najważniejsze czytelnego i szybkiego rysowania i opisywania dokumentacji technicznych i afiszów.

Z duchem czasu przez 1934

Wytwórnia specjalizowała się w wytwarzaniu pełnego asortymentu przyborów kreślarskich potrzebnego do tworzenia rysunków technicznych, afiszów, ogłoszeń i wszelkiego rodzaju napisów. W szczególności były to szablony z przezroczystego celuloidu, metalowe i szklane rurki do pisania, wszelkiego rodzaju krzywiki i przybory kreślarskie z przezroczystego celuloidu oraz szablony do rysowania nakrętek i gwintów.

Jak głosi katalog firmy z 1934 roku poza przyborami kreślarskimi „firma na specjalne zamówienie może wykonać w masowej ilości wszelkiego rodzaju roboty grawerskie (…), wszelkiego rodzaju szablony do celów specjalnych, wszelkiego rodzaju sznyty do celuloidu i metalu od najłatwiejszych do najtrudniejszych [oraz] w masowej ilości wszelkiego rodzaju roboty w zakresie precyzyjnego sznyciarstwa wchodzącego.”

Rodzina

Z biegiem czasu prowadzenie firmy przejął syn Aleksandra, Ryszard Mierzejewski.
Wytwórnia funkcjonowała nieprzerwanie przez okres II Wojny Światowej. Mimo znacznych szkód wojennych firma TWÓR odbudowała się po okresie wojennym i ponownie zaczęła rozwijać się dla swoich klientów. W 1945 roku była jedyną wytwórnią w Polsce produkującą artykuły kreślarskie.

Niestety z przyczyn ustrojowych Ryszard Mierzejewski dnia 1 kwietnia 1949 roku zmuszony był zlikwidować działalność.

Projektowanie

6 maja 1991 roku za sprawą Jerzego Kozłowskiego – zięcia Ryszarda, firma TWÓR powróciła na rynek. Działalność firmy znów związała się z przyborami kreślarskimi tym razem jednak po drugiej stronie deski kreślarskiej.

Od roku 1991 firma TWÓR, jako biuro projektowe, zajmuje się opracowywaniem dokumentacji technicznej w branży instalacji sanitarnych.

Firma zmieniała się i rozrastała wraz z biegiem czasu i rozwojem technicznym w dziedzinie instalacyjnej, przez cały czas mając na celu tworzenie doskonałych rozwiązań technicznych dla swoich klientów. Doświadczenie zdobyte przez te wszystkie lata pozwala firmie TWÓR na tworzenie projektów najwyższej jakości.

Kompleksowość

W sierpniu 2006r do firmy dołącza syn Jerzego – Adam. To już czwarte pokolenie rodziny związane z firmą TWÓR.

28 sierpnia 2012r Jerzy Kozłowski wraz z synem Adamem powołali do życia spółkę TWÓR s.c.. Firma poszerzyła swoją działalność o obsługę inwestycji architektoniczno – budowlanych, pełen zakres inwestycji elektrycznych i elektrotechnicznych, kontrolę stanu technicznego obiektów budowlanych oraz badania i pomiary termowizyjne.

Rozwój

W 2019r wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma TWÓR wydzieliła niezależną jednostkę zajmującą się obsługą inżynierską istniejących obiektów, specjalizującą się w obsłudze wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz właścicieli indywidualnych. Oferta firmy TWÓR obejmuje już pełen wachlarz usług związanych z istniejącymi obiektami począwszy od diagnostyki problemu, poprzez doradztwo inżynieryjne, dokumentację projektową, po nadzór nad realizacją.

W 2022r z uwagi na rozwój firmy powołana została spółka TWÓR sp. z o.o. mająca sprostać dalszym planom rozwojowym firmy. Głównym celem firmy TWÓR jest zapewnienie usług kompleksowych, pozwalających zaopiekować się wszystkimi zagadnieniami inżynieryjnymi dla swoich klientów.

Obecnie firma TWÓR jest prężnie rozwijającym się biurem projektowym, oferującym na rynku kompleksową usługę doradztwa inżynieryjnego.

To top